WYDARZENIA SPORTOWE

20 maja 2018

4-BÓJ LEKKOATLETYCZNY

W dniu 8.05 i 9.05. 2018r w Bieniewicach odbyły się zawody w 4-boju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci.

Skład reprezentacji naszej szkoły:
Dziewczęta: Kinga Klimuszko, Ewa Oleksiewicz, Aleksandra Mostek, Sofia Mandziuk, Joanna Kry ńska, Joanna Janus, rezerwa: Wiktoria Nagórska, Julia Krakowiak.
Chłopcy: Szymon Jannasz, Miłosz Gadomski, Maksymilian Mielczarek, Tymon Kornfeld, Maciej Drwięga, Borys Gołębiewski, rezerwa: Mikołaj Kunicki.

W czwórboju lekkoatletycznym każda reprezentacja składa się z 6 zawodników, gdzie każdy musi przebiec bieg długi 600m dziewczynki i 1000m chłopcy, bieg krótki 60m, rzucić piłeczką palantową i skoczyć w dal. Każdy z zawodników zbiera punkty, które później są sumowane.

Rywalkami  naszych dziewczynek były reprezentantki szkół z Borzęcina, Duchnic, Ołtarzewa, Płochocina, Ożarowa I, Bieniewic. Chłopcy natomiast musieli zmierzyć się z reprezentacjami: Koczarg, Zielonek, Leszna, Ożarowa I, Bieniewic, Duchnic, Ołtarzewa, Płochocina.

Zarówno dziewczynki jak i chłopcy dzielnie walczyli mimo bardzo wysokiej temperatury, która nie sprzyjała nikomu i ostatecznie zajęli: dziewczynki - II miejsce, a chłopcy -  IV miejsce.

Gratulujemy :)

Magdalena Cacko