15 marca 2021

4B ZAPRASZA DO CZYTANIA

Na jednej z godzin wychowawczych uczniowie klasy 4b przedstawiali  swoje ulubione książki i zachęcali innych do ich przeczytania. Okazało się, że w klasie dużo osób lubi czytać i zaprezentowanych tytułów było sporo. Tydzień później postanowiliśmy zrobić głosowanie na najciekawszą książkę przeczytaną przez uczniów naszej klasy...
    W przygotowanym przez wychowawczynię formularzu oddawaliśmy swoje głosy.
Pierwsze miejsce zdobyła seria „Harry Potter” (cała seria czyli siedmioksiąg). Ta powieść opowiada o sławnym chłopcu, który poszedł do szkoły magii i czarodziejstwa w Hogwarcie . I należy do książek fantastycznych. Ilość stron co prawda nie wygląda zachęcająco, ale jak się czyta to chce się więcej i więcej. Aż  18 osób z naszej klasy przeczytało przynajmniej jedną część (były osoby, które przeczytały wszystkie i to kilka razy!!!). Autorką „Harrego Pottera” jest J.K. Rowling.
   Drugą najpopularniejszą były „Przygody dziesięciu skarpetek” przeczytało je 16 osób. Autorką jest Justyna Bednarek. Książka opowiada o skarpetkach, które uciekały przez dziurą pod pralką i miały różne , śmieszne przygody.
   Trzecią najpopularniejszą  była seria “Dziennik cwaniaczka”. Serię napisał Jeff Kinney. Książki są  bardzo śmieszne i przeczytało je (różne tytuły) 12 osób. Opowiada o prawdziwych i bliskich nam historiach, które wydarzyły się bohaterowi w szkole.
   Czwartą najpopularniejszą książką był „Magiczny piesek”. Autorem jest Sue Bentley. Książka opowiada o wilku, który przybierał formy różnych ras psów. „Magiczny piesek” to przepiękne historie z życia nieznających się ze sobą dziewczynek. Każdą z nich poznajemy w trudnym dla nich momencie życia. W miejscu czy sytuacji dla nich zupełnie niekomfortowej. Niezrozumiane i samotne, odnajdują jednak pocieszenie i prawdziwą przyjaźń w osobie magicznego pieska.
   W dalszej kolejności znalazły się: “Magiczne drzewo”, “Zwiadowcy”, “66-piętrowy domek na drzewie”, “Baśniobór”, “Magiczny kotek”, “Max - koci detektyw”, “Złodziej kanapek”, “Pippi pończoszanka”, “Amelka”, “O psie, który wrócił do domu” i inne.
   Mamy nadzieję, że nasz opis zainspiruje innych uczniów do czytania. I już macie kilka podpowiedzi, po co sięgnąć...Warto!!!
Życzymy miłej lektury!

Opracowały:
Aleksandra Mospinek, Kamila Muszyńska, Natalia Jermaków i Lena Kozłowska z klasy 4b