30 maja 2017

BIBLIJNA AKADEMIA NAJMŁODSZYCH

Jak co roku, grupa uczniów naszej szkoły, należących do Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starych Babicach, brała udział w Biblijnej  Akademii Najmłodszych. Organizatorem konkursu był Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.
W parafiach konkurs trwał  od 25 września 2016 r. do 2 kwietnia 2017 r. Odpowiedzialnym za konkurs w naszej parafii był ksiądz Piotr Marchalewski, wspierali go katecheci.

Konkurs miał  charakter archidiecezjalny, chociaż realizowany był w parafiach. Polegał na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pięć pytań testowych dotyczących znajomości tekstu ewangelii przeznaczonej na daną niedzielę.

Najlepsi zostali zgłoszeni  do finału archidiecezjalnego, który odbył się w sobotę 20 maja 2017 r. w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Niektórzy finaliści, już  kolejny raz brali udział w konkursie, wykazując się  nie tylko obszerną wiedzą religijną, ale także umiejętnością udzielania odpowiedzi w krótkim czasie. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i  upominki.

Finalistami, którzy mogą używać  tytułu EKSPERTA  NIEDZIELNEJ  EWANGELII
zostali:

Kinga Tyszkowska (kl. IVd),

Kinga Klimuszko (kl. VIe)

Natalia Gajda (kl. IIa)

Martyna Sztychmiler (kl. IVc)

Serdecznie  dziękujemy uczniom ze Szkoły Podstawowej  im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach za chęć zdobywania  wiedzy biblijnej i pogłębiania  znajomości Pisma Świętego. Dziękujemy również Rodzicom za wielkie wsparcie, zaangażowanie w  życie religijne swoich dzieci, jak również gratulujemy sukcesu.

Janina Michałowska - katechetka

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}