23 października 2017

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Piątek 13-tego nie był w naszej szkole pechowy! Obchodzilismy tego dnia "Dzień Nauczyciela".

Tuż po pierwszym dzwonku cała szkoła zebrała się na uroczystym apelu. Oprócz przemówienia Pani Dyrektor wysłuchaliśmy piosenek wykonanych przez chór dziecięcy pod kierownictwem p. Ewy Smoniowskiej - Dżygi.

Następnie wszyscy uczniowie wrócili do swoich klas, a tam, po lekcji z wychowawcą, role nauczycieli przejęli najstarsi koledzy. VII-klasiści wzorowo przygotowali się do zajęć, których tematyka była bardzo różnorodna: były m. in. plastyka, fizyka, chemia, a nawet język niemiecki, którego uczniowie naszej szkoły uczą się dopiero od września.

Zabawnym zakończeniem obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole było rozwiązanie zagadki "kto jest na zdjęciu". Kilka dni wcześniej ogłoszony został konkurs pod hasłem "Rozpoznaj nauczyciela". Zadanie nie było proste, gdyż  fotografie przedstawiały nauczycieli... w wieku dziecięcym…:-) Uczniowie świetnie bawili się zarówno podczas odgadywania, jak i oglądania zdjęć.

Zgodnie z tradycją w Dzień Nauczyciela odbyło się także Ślubowanie Pierwszoklasistów.