09 listopada 2016

DZIEŃ TOLERANCJI

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła jest koordynatorem międzynarodowego projektu Erasmus + pod hasłem: Różnorodność pod parasolem tolerancji. Jednym z elementów tego przedsięwzięcia będzie Szkolny Tydzień Tolerancji, trwający w dn. 14-18.11.2016r. Projekt zakończy się 18 listopada 2016r. Szkolnym Dniem Tolerancji.

Głównym celem jest uwrażliwienie uczniów na odmienność ze szczególnym zwróceniem uwagi na funkcjonowanie wśród nas osób niepełnosprawnych.

W ramach działań szkolnych planowane są lekcje wychowawcze, warsztaty taneczne i pokazy osób niepełnosprawnych, zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy dydaktyczne pozwalające naszym dzieciom poczuć, choć przez chwilę, jak radzą sobie osoby niepełnosprawne. Część tych zajęć będzie prowadzona przez uczniów klas szóstych, pod opieką nauczycieli.
Warto dodać, że Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest 16 listopada.

Renata Pamięta