26 kwietnia 2017

DZIEŃ ZIEMI 2017

22 kwietnia 2017 r. szkoła w Starych Babicach, jak co roku od wielu lat, obchodziła Dzień Ziemi. Zgodnie z tegorocznym hasłem festynu „W kierunku natury – bioróżnorodność”, na uczestników imprezy czekała moc atrakcji.

Każdy uczeń, który zawitał do szkoły w sobotnie popołudnie dostał „paszport ekologa”, z którym odwiedzał interesujące go stoiska i zdobywał naklejki. Na koniec kilka paszportów zostało wylosowanych i nagrodzonych. Podczas Dnia Ziemi zostały rozstrzygnięte również konkursy ekologiczne. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami, przyrodniczymi pozycjami książkowymi oraz brawami od licznie przybyłych gości.

Wśród głównych atrakcji imprezy były warsztaty edukacyjne, na których uczniowie mogli sprawdzić, a także poszerzyć swoją wiedzę (m. in. Ekologiczne koło fortuny, quiz o ratownictwie, warsztaty kulinarne „Zdrowe śniadanie”, warsztaty ekologiczne). Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Młodych Przyrodników, na których nasi uczniowie prezentowali swoje zwierzęta domowe, hodowle roślin oraz wykonywali ciekawe eksperymenty i doświadczenia.
Na szkolnych obchodach Dnia Ziemi było także sporo zajęć dla tych, którzy lubią zabawę i sport. Uczniowie mieli ogromną frajdę podczas gier ruchowych na sali gimnastycznej.
Nie zabrakło też miejsca na zajęcia artystyczne. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, tworząc piękne prace. Chętnie brały również udział w warsztatach muzycznych, podczas których wygrywały melodie na własnoręcznie wykonanych instrumentach, nadając zużytym i z pozoru niepotrzebnym przedmiotom nowe życie.

Coroczna akcja „Dzień Ziemi” ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do dbania o przyrodę i środowisko. I choć pogoda próbowała pokrzyżować nam plany, to frekwencja i świetne humory dopisały – cele więc zostały zrealizowane.

Marta Bańkowska