13 grudnia 2016

ERASMUS+ WIZYTA W POLSCE

Dzień czwarty - Wizyta SOSW w Lesznie

Piątkowy poranek upłynął naszym gościom na odwiedzinach w Gminnym Przedszkolu w Starych Babicach. Obejrzeli oni bożonarodzeniowe występy przedszkolaków i poznali metody pracy z dziećmi.

Następnie wybrali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie. Spotkanie z pracownikami i podopiecznymi ośrodka było niezwykle ważne ze względu na cel projektu – kształtowanie różnych wymiarów tolerancji. Goszczący u nas nauczyciele będą mogli podzielić się doświadczeniami ze swoimi kolegami oraz uczniami.

Kolejnym punktem tego dnia była wizyta w Julinku, gdzie największą atrakcją była przejażdżka bryczkami po lesie.

Wieczorem w naszej szkole odbyła się uroczysta pożegnalna kolacja, w czasie której zapoznaliśmy gości z polskimi świątecznymi tradycjami. Szczególnie wzruszający i miły okazał się zwyczaj dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Nasi goście mogli także spróbować świątecznych potraw, a także posłuchać polskich kolęd.

Piątek był ostatnim dniem wizyty erasmusowej delegacji w naszej szkole. Spotkanie z międzynarodowym gronem nauczycieli było zarówno dla nas jak i uczniów bardzo cennym doświadczeniem. Pożegnaliśmy się pełni ciepłych wspomnień, ale także gotowi na podjęcie kolejnych wyzwań, jakie stawia przed nami projekt Erasmus+.

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}