19 listopada 2019

EUROWEEK

16 listopada uczniowie klas 7a i 7e zebrali się na dworcu zachodnim w Warszawie. O 9:30 po pożegnaniu z bliskimi wsiedliśmy do pociągu, liniami PKP Intercity dojechaliśmy aż do Wrocławia. Tam przesiedliśmy się do regionalnego pociągu. Nie było tak wygodnie i komfortowo jak byśmy chcieli, ale przydały nam się nasze duże walizki, które wykorzystaliśmy jako siedzenia. Po jakimś czasie jednak w pociągu zaczęły zwalniać się fotele i większość z uczestników zajęła miejsca siedzące. W miłej atmosferze dotarliśmy do Domaszkowa, skąd miał nas zabrać mały autokar. Podzieliliśmy się więc na dwie grupy. Podczas gdy część pojechała do miejsca zakwaterowania, reszta miło spędzała czas na tańcach i innych aktywnościach. Około 18:30 poszliśmy na kolację, a później na sali konferencyjnej odbyło się uroczyste powitanie uczestników i wolontariusze przedstawili się i opowiedzieli trochę o sobie. Poznaliśmy ludzi z wielu państw takich jak Meksyk, Kolumbia, Wietnam, USA. Wieczór miło zleciał nam na tańcach i wspólnej zabawie, przerwanej niestety przez rozpoczęcie ciszy nocnej. Udaliśmy się do naszych pokoi, czekając na kolejny pełen wrażeń dzień.