25 lutego 2016

FERIE ZIMOWE

Ferie to czas relaksu i odpoczynku od szkoły. Tymczasem wielu uczniów chętnie spędziło pierwszy tydzień ferii w Szkole Podstawowej w Starych Babicach, gdzie została zorganizowana akcja Ferie w szkole. Wzięły w niej udział dzieci z klas 0-6. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji.

Pierwszego dnia wszystkie grupy wybrały się do kina na filmy Alwin i wiewiórki oraz Bella i Sebastian. Kolejne dni to zabawy na basenie, kręgielni oraz sali zabaw Bajkolandia. Zajęcia te okazały się strzałem w dziesiątkę – nie tylko były fantastyczną rozrywką, ale także znakomitym sposobem na integrację. Po aktywnym wypoczynku nadszedł czas na relaks, czyli wyjazd do Grodziska Mazowieckiego. Tam uczniowie zwiedzili Galerię Instrumentów Folkowych, odbyli niezwykłą lekcję historii a także spróbowali swych sił w śpiewie i grze na ludowych instrumentach.

Na zakończenie uczestnicy Ferii w szkole wybrali się do Julinka, gdzie atrakcji również nie brakowało. Dzieci miały okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, wziąć udział w zajęciach ceramicznych oraz zobaczyć niezwykły pokaz tresury psów policyjnych. Brak śniegu nie zepsuł planów – zamiast kuligu odbył się przejazd bryczkami  po lesie. To był naprawdę ciekawie spędzony czas!

Iwona Antoszkiewicz

Marta Kacprzycka