05 grudnia 2017

INAUGURACJA KAMPANII SPOŁECZNEJ „UWAŻNI RODZICE”

Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk objął honorowym patronatem kampanię społeczną „Uważni Rodzice” realizowaną przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS) w ramach działań Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Inauguracja odbyła się 23 listopada 2017 roku w Warszawie, w kinie Atlantic. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange, a działania współfinansowane są ze środków fundacji OAK. Kluczowym elementem kampanii jest film udostępniany w sieci oraz w wybranych stacjach telewizyjnych.

Kampania „Uważni Rodzice” zwraca uwagę na istotną rolę rodzicielskiej uważności w ochronie dzieci przed zagrożeniami online. Przekazy akcji koncentrują się na problemie manipulowania dziećmi w celu nakłaniania ich do tworzenia i przesyłania materiałów o charakterze erotycznym, a czasem również spotkania w celu wykorzystania seksualnego dziecka. Hasło kampanii „Rodzicielstwo  to wyzwanie. Uważaj, żeby czegoś nie przegapić” pokazuje, jak ważny jest realny kontakt rodzica z dzieckiem dla zapewnienia mu bezpieczeństwa. Kampania promowana jest przez film opowiadający historię dziewczynki, która została uwiedziona online i w konsekwencji przesłała swoje intymne zdjęcia sprawcy, który w celu wymuszenia na niej spotkania zaczął ją szantażować ich opublikowaniem.

Na temat zagrożeń w internecie oraz netykiety, czyli zasad zachowania się w sieci czytaj w zakładce=> SPECJALISTA RADZI