03 listopada 2022

O projekcie:

Nasza szkoła dostała niepowtarzalną okazję dołączenia do sieci szkół współpracujących z AIESEC - globalną organizacją młodych ludzi, której celem jest m.in. rozwijanie potencjału liderskiego poprzez międzynarodowe wymiany praktyk i wolontariatu. Założona w 1948 roku AIESEC jest organizacją pozarządową i not-for-profit, w całości prowadzoną przez młode osoby.

Na czym polega współpraca szkoły z AIESEC?

Szkoła przyjmuje 4 wolontariuszy z zagranicy na okres 6 tygodni. Są to studenci, w wieku od 18 do 30 lat posługujący się językiem angielskim na poziomie B2. Wolontariusze prowadzą zajęcia w formie warsztatowej, zapewniając uczniom bezpośredni kontakt z językiem angielskim i przyswojenie nowej wiedzy oraz międzykulturową perspektywę. Wolontariusze  przyczyniają  się  do podniesienia poziomu umiejętności miękkich wśród uczniów.  Dbają również o edukację dzieci i młodzieży w zakresie języków obcych i nauk przyrodniczych, w tym ochrony środowiska naturalnego.

Główne cele projektu to:

●Pogłębienie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych

●Przełamanie bariery językowej uczniów

●Poszerzanie horyzontów dzieci i młodzieży o aspekty międzykulturowe

●Warsztaty z młodą osobą, prowadzone w interaktywny sposób

●Zwrócenie uwagi młodych ludzi na globalne problemy

Planowany termin realizacji projektu w szkole:

02.01.2023 - 12.02.2023

Mamy nadzieję, że dzięki Państwa wsparciu i współpracy, będziemy mogli zrealizować nasz nowy projekt.