22 kwietnia 2017

JAK UZYSKAĆ KARTĘ MIEJSKĄ

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza informuje, że zgodnie
z wytycznymi ZTM karty miejskie dla ucznia uprawniające do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską (strefa 1, 2) rodzice uczniów naszej szkoły winni załatwiać indywidualnie w punktach obsługi pasażerów ZTM.

W zbieraniu wniosków od rodziców zgodnie z niżej zamieszczonym pismem ZTM pośredniczą tylko szkoły działające na terenie m. st. Warszawy.

KARTA UCZNIA

W związku z podjętą przez Radę m.st. Warszawy Uchwałą od dnia 1 września 2017 roku na podstawie Karty Ucznia uprawnienie do bezpłatnych przejazdów będzie przysługiwało:

• uczniom szkół podstawowych i gimnazjów działających na terenie m.st Warszawy, a także uczniom klas gimnazjalnych w szkołach innego typu działających na terenie m.st  Warszawy,

• uczniom szkół podstawowych i gimnazjów zamieszkujących na terenie m.st  Warszawy, a także uczniom klas gimnazjalnych w szkołach innego typu zamieszkujących na terenie m.st  Warszawy.

Oznacza to, że bezpłatnych przejazdów na podstawie Karty Ucznia, będą uprawnieni zarówno uczniowie warszawskich szkół, jak i uczniowie mieszkający w Warszawie dojeżdżający do szkół poza granicami Warszawy.
Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywało na obszarze 1. i 2. strefy warszawskiej komunikacji miejskiej.
Uprawnienia będą wgrywane na okres nauki w szkole – nie dłużej jednak niż na cztery lata.
Karta Ucznia – będzie to nowa spersonalizowana Warszawska Karta Miejska z nadrukiem dedykowanym tylko dla uczniów szkół. Karta będzie ważna wraz z wgranym uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów. Karty te będą wyrabiane przez Zarząd Transportu Miejskiego, za pośrednictwem szkoły.

Jak otrzymać Kartę Ucznia
Rodzice powinni wypełnić wniosek, do którego należy dołączyć aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm podpisane imieniem i nazwiskiem oraz nr PESEL. Po wyrobieniu karty zdjęcia zostaną zwrócone. Wniosek wraz ze zdjęciem należy złożyć w szkole, która przekaże go do ZTM.

Karty Ucznia wraz z wgranym uprawnieniem będą wydawane przez warszawskie szkoły.

Dzieci, które mieszkają na terenie Warszawy a uczęszczają do szkół poza miastem, będą mogły wyrobić kartę w każdym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM.

Jeśli dziecko korzysta ze zniżek wynikających z Karty Młodego Warszawiaka (KMW), rodzic lub opiekun prawny powinien na wniosku napisać odręcznie adnotację „e-hologram”. Wówczas e-hologram zostanie przekodowany na Kartę Ucznia. W przypadku dzieci nieposiadających uprawnień do KMW e-hologram nie będzie wgrywany na Kartę Ucznia.
Jeśli dziecko posiada uprawnienia dla dzieci z rodzin 4+ lub z tytułu niepełnosprawności nie ma konieczności wyrabiania Karty Ucznia. Rodzic/opiekun prawny podejmuje decyzję, z której ulgi dziecko będzie korzystać.
Karta Ucznia będzie obowiązywała od 1 września 2017 roku. Do tego czasu dzieci korzystające ze środków komunikacji miejskiej muszą wnosić opłaty za bilet zgodne z obowiązująca taryfą. Karta Ucznia będzie ważna przez cały okres ważności, także podczas wakacji.