21 grudnia 2021

JASEŁKA

Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy…. pachnie piernikami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, a na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci.

Jak co roku w naszej szkole odbywają się Jasełka, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Tegoroczne w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów klasy 2e pod opieką wychowawcy Magdaleny Omelan i katechetki Mariny Sakowskiej.

Przedstawienie jasełkowe miało za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa tego, który wyzwolił wszystkich od grzechu pierwszych ludzi. W przedstawieniu nie zabrało więc postaci Adama i Ewy w raju. Tak to przecież się zaczęło...od pokusy i grzechu do narodzin i odkupienia win.

Przedstawienie do występu było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne Jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.