28 lutego 2020

KONKURS RECYTATORSKI

6 lutego 2020 roku odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego „Piękno przyrody słowem malowane”. Poprzedziły go eliminacje klasowe, w wyniku których o laur pierwszeństwa ubiegało się 31 uczniów z klas od czwartej do ósmej. Mogliśmy wysłuchać nastrojowych wierszy: Jana Kasprowicza, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Doroty Gellner, Juliana Tuwima czy Adama Mickiewicza (poezja z górnej półki).
W jury zasiadały panie: Ludmiła Miłowanowa i Beata Załęska. O wystrój sali  koncertowej  i atmosferę spotkania zadbali młodzi aktorzy ze szkolnego koła teatralnego.
Maria Dąbrowska i Piotr Peplak poprowadzili konkurs, przedstawiając wykonawców  i wymieniając wybrane przez nich utwory. Anna i Urszula Pszczółka wykonały na pianinie utwory muzyczne, wprowadzając nas w nastrój poetycki. Gromkie brawa po każdym występie świadczyły o tym, że interpretacje były udane i podobały się zebranym.
Młodzi reporterzy Natalia Florek i Kuba Kulczyński utrwalili występujących w cyfrowej pamięci aparatów fotograficznych.
Miło  nam było gościć uczniów ze Szkoły Big Ben. Okazali się oni wspaniałymi interpretatorami wierszy. Mamy nadzieję, że poezja połączy obie szkoły więzami radości obcowania  z pięknem.

A oto wyniki konkursu:
I miejsce  Lena Lorens
II miejsce Anatol Kordos
                  Rafał Stachelski
III miejsce Franciszek Buczyński
     Urszula Krukowska
Wyróżnienia:
     Samer Afana
     Dominika Merczyńska
     Aleksandra Cerańska
Dalszy ciąg nastąpi za rok, kiedy znów spotkamy się w gronie miłośników pięknego słowa.

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}