22 września 2019

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "A POSTCARD FROM..."

REGULAMIN KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

„A POSTCARD FROM…”

I. Cele konkursu:

• Pogłębienie wiedzy dzieci na temat krajów anglojęzycznych.
  • Wzbudzanie zainteresowania językiem obcym.
  • Doskonalenie umiejętności pisania w języku obcym.
  • Kultywowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych pocztówek, jako alternatywa smsów.
  • Umożliwienie dzieciom rozwijania wyobraźni oraz zdolności manualnych i artystycznych.

II. Wykonawców będzie oceniać jury, według następujących kryteriów:

• zgodność z tematem (w tym obrazek, projekt znaczka, adres oraz tekst o wakacjach + przygoda) (10pkt),
  • poprawność językowa (leksykalno-gramatyczna) (10pkt),
  • stopień trudności techniki, pomysłowość i oryginalność (10pkt),
  • staranność wykonania (10pkt),
  • ogólne wrażenie artystyczne (10pkt).

III. Warunki uczestnictwa:

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach.
  • Przedział wiekowy: klasy IV-VIII
  •  Konkurs polega na wykonaniu pocztówki (nie otwieranej kartki okolicznościowej) z wakacji w języku angielskim. Uczestnik ma za zadanie: na jednej stronie zaprojektowanie obrazka na pocztówce (rysunek, symbol, itp.), dotyczący miejsca, które odwiedził dany uczeń. Na odwrocie należy umieścić krótki tekst w języku angielskim z pobytu na wakacjach ( np. Gdzie byłeś/aś? Jaka była pogoda? Co zwiedziłeś/aś?,) ORAZ napisać co ciekawego/zaskakującego Ci się przydarzyło?. Następnie kolejnym warunkiem jest zaprojektowanie znaczka i podawaniu adresu szkoły po angielsku (jako jednej z elementarnych i koniecznych umiejętności, która jest niezbędna podczas pobytu za granicą). Adresatem może być ogólnie nasza szkoła (w j. angielskim), kolega/koleżanka ze szkoły lub nauczyciel.
  • Prawidłowo zapisany adres ma następującą kompozycję*:

Tytuł (Mr, Mrs, Miss) imię i nazwisko
Numer (całego budynku lub domu), ulica
Numer (mieszkania, apartamentu)
Numer piętra (opcjonalnie)
Nazwa osiedla (opcjonalnie)
Miejscowość, kod pocztowy

Przykład:
Mr Mark O'Connell
12 Baker Street
Flat 5A
Longroad Apartments
New York, NY 12345

(* ŹRÓDŁO:  https://www.ingless.pl/artykul/podawanie-adresu-w-jezyku-angielskim/)

• Każdy z uczestników może przedstawić do konkursu tylko jedną pracę.
  • Praca powinna być wykonana samodzielnie. Tekst napisany własnoręcznie przez autora danej pracy.
  • Technika, dobór materiałów i dekoracji pocztówki są dowolne. Maksymalny rozmiar pocztówki A5.
  • Termin składania prac – do 15 października 2019r. (wtorek). Uczestnik dostarcza pracę organizatorom tj. nauczycielom języka angielskiego.
  • Praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem wykonawcy oraz klasą, do której uczęszcza (np. Jan Kowalski, klasa 4A).  Prace niepodpisane będą zdyskwalifikowane.
  • Oceny prac dokonuje powołana w tym celu komisja – dwóch nauczycieli języka angielskiego oraz nauczyciel plastyki lub techniki.
  • Komisja wybierze po 3 prace(tj. I, II i III miejsce) z następującego przedziału wiekowego:

Klasy IV-V oraz VI-VIII, a także 2 wyróżnienia ze wszystkich otrzymanych prac z klas IV-VIII). Łącznie 8 miejsc.

• Laureaci i osoby wyróżnione zostaną nagrodzeni dyplomem i upominkiem ufundowanym przez wydawnictwo Oxford oraz Pearson.
  •  Uczestnik konkursu jednocześnie wyraża zgodę na opublikowanie zdjęcia swojej pracy, imienia i nazwiska oraz zajętego miejsca na stronie internetowej naszej szkoły.

IV. Wyniki konkursu:

• Wyniki zostaną ogłoszone do 05 listopada 2019r.
  1. Postanowienia końcowe:
  • Podstawowym warunkiem przyjęcia pracy na konkurs jest wykonanie pocztówki (A5) z wakacji w języku angielskim, na jednej stronie zaprojektowanie obrazka na pocztówce (rysunek, symbol, itp.), dotyczący miejsca, które odwiedził dany uczeń, a na odwrocie umieszczenie krótkiego tekstu w języku angielskim z pobytu na wakacjach wraz z informacją co ciekawego go spotkało na tych wakacjach oraz zaprojektowaniu znaczka i prawidłowym zaadresowaniu pocztówki w języku angielskim.
  • Brak danych lub niezgodność z regulaminem dyskwalifikuje pracę.
  • Prace laureatów i osób wyróżnionych przechodzą na własność organizatorów. Istniej możliwość zwrotu, po uzgodnieniu z koordynatorem konkursu.
  • Rozstrzygnięcie jury jest ostateczne (od werdyktu nie przysługuje odwołanie).
  • Koordynator (osoba kontaktowa): Anna Kozłowska (nauczyciel języka angielskiego).

Organizatorzy: nauczyciele języka angielskiego

w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza

w Starych Babicach

Serdecznie zapraszamy do udziału!