19 września 2018

LIST Z PAŁACU BUCKINGHAM

18.09.2018

List z Pałacu Buckingham

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać królowej Elżbiety II. Monarchini bije rekordy długości zarówno życia jak i panowania.
Urodziny Jej Królewskiej Mości przypadają 21 kwietnia. W związku z tym wydarzeniem, w ubiegłym roku szkolnym klasa 6 a postanowiła napisać i wysłać życzenia urodzinowe dla głowy państwa . Do listu zostały dołączone: ręcznie robiona kartka z łabędziem (formalnie królowa jest właścicielką wszystkich łabędzi na terenie Zjednoczonego Królestwa) wykonana przez Kazimierza Łotowskiego, Martynę Tomasik i Zuzannę Witczak–Bielecką oraz piękny portret Elżbiety II narysowany przez Karolinę Stachowiak. Pomysłodawcą napisania listu był Jan Waligóra, który kilkakrotnie pisał do członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej i za każdym razem otrzymywał odpowiedź. Projekt został wykonany w ramach lekcji języka angielskiego, a opiekę merytoryczną nad nim sprawowała pani Agnieszka Metzgier.
Już w lipcu do szkoły nadszedł list z Pałacu Buckingham. W odpowiedzi napisano, że królowa serdecznie dziękuje za kartkę i życzenia. Przeproszono również, że nie każdy z uczniów mógł otrzymać wiadomość personalnie, ponieważ do Pałacu przychodzi tysiące listów dziennie. Nie mniej jednak wszyscy uczniowie cieszą się, że ich trud włożony w wykonanie kartki został nagrodzony wiadomością od monarchini.

Jan Waligóra

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}