04 maja 2022

MAMY ZŁOTO

W tych trudnych dla szkolnego sportu czasach dotarła do nas radosna informacja. Uczeń naszej szkoły z klasy 8F Adrian Marczuk z sukcesem reprezentował SP Stare Babice w zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się w ostatnią niedzielę 24 kwietnia w Grodzisku Mazowieckim. W mitingu wzięli udział sportowcy z Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Sochaczewa, Pruszkowa, Rawy Mazowieckiej i innych miejscowości z województwa mazowieckiego. Adrian zwyciężył w biegu na 400m w kategorii U16! Wynik 59.08 jest tym bardziej wartościowy, że został osiągnięty na wymagającej, 200-metrowej bieżni. Nauczycielem Wychowania Fizycznego zwycięzcy jest Piotr Paziński, nasz były olimpijczyk.

Na co dzień Adrian trenuje piłkę nożną na najwyższym wojewódzkim poziomie – w ekstraligowym klubie STF CHAMPION Warszawa. W bieżącym roku wraz z zespołem wygrał m.in. turniej Podhale Cup rozgrywany w Rabce-Zdrój w dniach 4-6 marca. W pokonanym boju pozostawił takie drużyny jak MKS Kluczbork, Czarni Sosnowiec, FC Wrocław czy Concordię Knurów. W turnieju strzelił 3 gole i zanotował 4 asysty. Występuje na pozycji napastnika i pomocnika. Do tej pory jego największa zdobycz to 5 strzelonych bramek w jednym meczu ligowym. Trenerem klubowym naszego ucznia jest były reprezentant kraju Marcin Mięciel.

Marzeniem Adriana jest reprezentowanie barw kraju na arenie międzynarodowej oraz gra w lidze włoskiej. Od września rozpoczyna w liceum naukę języka włoskiego:)