07 grudnia 2016

MIĘDZYNARODOWE MIKOŁAJKI

6 grudnia 2017 r. w babickiej podstawówce był ze wszech miar dniem niezwykłym. Po pierwsze – z racji imienin Mikołaja, „szkolny mundurek zmienił kolor na czerwony”, po drugie – solenizant i jego świta zawitali z odwiedzinami na uroczysty i zarazem niecodzienny apel, na którym – po trzecie – nie byli jedynymi, nadzwyczajnymi gośćmi.

Na ten dzień bowiem, szkoła w Babicach zaplanowała początek pierwszej wizyty w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+. Na sali gimnastycznej zebrały się wszystkie klasy, nauczyciele i pracownicy placówki, prawie każdy trzymał w ręku małą chorągiewkę – flagę narodową jednego z państw „gości” (Niemiec, Hiszpanii, Łotwy, Grecji i Turcji), których uczniowie powitali brawami i specjalnymi  pozdrowieniami, wypowiedzianymi w ojczystych językach przybywających delegacji. W części artystycznej mogliśmy podziwiać występy wokalne i taneczne uczniów (m.in. laureatów I edycji konkursu piosenki angielskojęzycznej „You Can Sing”). Spotkanie na sali zakończyło się wizytą Mikołaja i drobnymi upominkami, którymi obdarowana została każda klasa, a dopełnieniem tych kilku słów niech będzie załączona galeria zdjęć.
                                                                                                           Dariusz Smoliński