13 grudnia 2017

NASZA PIERWSZA WYCIECZKA

Po długim oczekiwaniu nadszedł w końcu ten dzień. W dniu 13 grudnia uczniowie klas pierwszych pojechali na swoją pierwszą szkolną wycieczkę. Podekscytowanie i uśmiechy na  buziach dało się zauważyć już od samego rana. Dwoma autokarami pojechali do Multikina w Galerii Wola Park na seans filmowy połączony z lekcją edukacyjną pt. "Wielka przygoda małego żółwika! Tomek poznaje Polskę!"
O godzinie 9.00 zasiedli  w dużej sali kinowej wraz z dziećmi z kilku okolicznych szkół. Każdy pilnował, aby obok znalazł się jego najlepszy kolega z klasy. Kiedy zgasło światło przywitała ich animatorka, która poprowadziła dzieci przez ciekawe miejsca kulturowe i przyrodnicze naszej ojczyzny. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiadomości o Polsce, a także poznania tych rejonów, których jeszcze nie znali. W czasie seansu przenieśli się do Krakowa, Torunia, Warszawy i Gdańska. Odwiedzili Mazury i Warmię. Przespacerowali się plażą nad Bałtykiem. Ponieważ był to seans interaktywny, mieli możliwość zadawania pytań, udzielania odpowiedzi i prowadzenia rozmów  z głównym bohaterem - żółwikiem Tomaszem. Zabawa była ekscytująca, czego dowodem były żywe i spontaniczne reakcje.