27 kwietnia 2022

NIEZWYKŁE SPOTKANIE

W kwietniu naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość. To człowiek pełen charyzmy i pozytywnej energii, którego marzenie i wiara, a także niesamowita wytrwałość i hart ducha zawiodły na szczyt najwyższej góry świata, na dodatek zimą. Należy podkreślić, że było to podczas pierwszej w historii zimowej wyprawy na Mount Everest w 1980 roku.
Krzysztof Wielicki – bo o nim tu mowa- to jeden z najwybitniejszych himalaistów świata, który jako piąty człowiek na ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum - czyli czternaście ośmiotysięcznych szczytów ziemi.
Uczniowie najstarszych roczników Szkoły Podstawowej w Starych Babicach z zaciekawieniem, a także podziwem dla prelegenta, wysłuchali wykładu p. Krzysztofa Wielickiego, który zabrał wszystkich zgromadzonych w magiczną podróż po najwyższych górach świata. Góry to tylko pretekst, aby mówić o sprawach fundamentalnych, czyli o sensie życia. Filozofia pokonywania przeszkód i osiągania celów, a także wiary we własne możliwości to filozofia godna podziwu i naśladowania. Przesłanie pana Krzysztofa Wielickiego, że warto być w życiu wojownikiem, a każdą porażkę należy traktować jako nowe doświadczenie, jest bardzo cenne, szczególnie dla młodego człowieka, wchodzącego w dorosłość. Jednocześnie, nie należy zapominać, że wyzwania łączą, a sukces można osiągnąć jedynie w oparciu o wiarę, talent i pracę, - a ta ostatnia nabiera szczególnej wartości, gdy jest pracą zespołową. To właśnie w zespole, nie tylko podczas wypraw górskich, ale także w życiu, uczymy się zaufania, uważności i troski o drugiego człowieka.
Spotkanie z p. Krzysztofem Wielickim - jego słowa wzbogacone zdjęciami z wypraw i materiałami wideo na długo pozostaną w pamięci uczniów i grona pedagogicznego szkoły w Starych Babicach.  Autograf  na pierwszej stronie najnowszej książki autobiograficznej: „Solo. Moje samotne wspinaczki” stanowi miłą pamiątkę spotkania z tym niezwykłym, a jednocześnie bardzo skromnym człowiekiem.
Jesteśmy zaszczyceni tym, że pomimo wielu obowiązków, p. Krzysztof Wielicki znalazł czas na to, aby naszą szkołę odwiedzić i podzielić się z nami swoim cennym doświadczeniem.
Dziękujemy także p. Marzenie Szydłowskiej za inicjatywę i bezinteresowną pomoc w zorganizowaniu tego ważnego dla naszej społeczności szkolnej, wydarzenia.

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}