15 października 2018

RAJD PATRIOTYCZNY

28 września 2018 roku w piątek uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach uczestniczyli w rajdzie patriotycznym.

Rajd rozpoczął się o godzinie 9:00 na pobliskim cmentarzu wojennym. Pierwszym zadaniem, jakie miała do wykonania klasa 6a, było policzenie grobów poległych żołnierzy. Część klasy wykonywała zadanie, gdy pozostali zapalali znicze na nagrobkach. Trasa prowadziła dalej lasem, gdzie na drugim przystanku uczestnicy musieli rozwiązać ćwiczenia na temat Wielkiej Emigracji. Zbliżając się do celu rajdu, klasa zatrzymała się na trzeciej stacji. Tam wszystkie osoby podzieliły się na dwie grupy. Pierwsza musiała ułożyć wyklejankę z Józefem Piłsudskim. Druga w podanych zdaniach szukała nazw roślin. Idąc cały czas przez las uczestnicy ujrzeli zawieszoną na drzewie kopertę z czwartym zadaniem. Chętne osoby musiały na czworaka pokonać dystans między sobą i przekazać hasło, jak w głuchym telefonie. Klasie pozostało już tylko piąte polecenie. Polegało ono na ułożeniu orła ze znalezionych na ziemi gałęzi, liści i żołędzi. Co też uczyniliśmy i prezentujemy z dumą na fotografii. Celem podróży była polana w lesie, na której po krótkim przemówieniu Pani Dyrektor Doroty Smolińskiej i odśpiewaniu hymnu narodowego, uczniowie zostali poczęstowani grochówką.

Drogę powrotną pokonaliśmy wzdłuż ulicy majora Hubala Henryka Dobrzańskiego z flagą Polski na czele orszaku.

Opracowała: Anna Pszczółka, uczennica klasy 6a

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}