24 lutego 2020

REKRUTACJA

Po wejściu na stronę uprzejmie prosimy o zapoznanie się z „Instrukcją dla rodziców”, a następnie postępowanie zgodnie ze wskazówkami w niej zawartymi. Pozwoli to Państwu prawidłowo i sprawnie przejść przez proces wypełniania i składania wniosku w wybranej placówce oświatowej.

Przed rozpoczęciem elektronicznej rekrutacji należy założyć indywidualne konto rodzica/opiekuna prawnego w Systemie Elektronicznych Rekrutacji. Umożliwi ono Państwu złożenie wniosku  i stosownych dokumentów potwierdzających kryteria rekrutacyjne oraz śledzenie przebiegu całego procesu rekrutacji do zakończenia jej procesu i kwalifikacji dziecka do danej placówki oświatowej.

UWAGA – Aby złożyć wniosek do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej szkoły podstawowej wystarczy, aby jeden opiekun prawny założył konto w systemie. Nie ma obowiązku zakładania konta przez obojga rodziców lub opiekunów prawnych.

Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji widoczne będą w Panelu rodzica po zalogowaniu do Systemu Elektronicznych Rekrutacji. Dodatkowo o każdej zmianie statusu złożonego wniosku zostaną Państwo poinformowani w formie komunikatu przesłanego na wskazany podczas zakładania konta adres e-mail.

Już po raz pierwszy w rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 zostanie  uruchomiony mechanizm podpisania wniosku rekrutacyjnego Profilem Zaufanym. W przypadku skorzystania przez Państwo z tej opcji w systemie,  nie będą Państwo musieli  dostarczać wniosków wraz z załącznikami w wersji papierowej do placówki pierwszego wyboru. Szczegółowe informacje o Profilu Zaufanym znajdziecie Państwo na stronie  internetowej https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany

Istnieje możliwość potwierdzenia profilu zaufanego za pośrednictwem bankowości elektronicznej banków m.in.: PKO BP, BANK PEKAO,  ING Bank Śląski, Bank Millennium, Inteligo, , mBank, , Alior Bank, Santander, oraz w serwisie Envelo , e-dowód.

Uwaga: wnioski podpisują obydwoje rodzice/opiekunowie prawni, chyba że w świetle przepisów prawa jeden z rodziców jest samotny, a drugi ma ograniczone lub zabrane prawa.

Szczegółowe informacje od dnia 25 lutego 2020r. można otrzymać pod adresem mailowym: rekrutacja@stare-babice.pl oraz telefonicznie w Referacie Wspólnej Obsługi Jednostek Urzędu Gminy Stare Babice pod numerem: 22 730 80 92  lub 22 730 80 44.

Kontynuacja:

Składanie deklaracji przez rodziców uczęszczających do przedszkoli publicznych, dla których organem prowadzącym jest gmina Stare Babice i przedszkoli niepublicznych realizujących zadanie publiczne na podstawie art. 153  ust. 1 pkt 2 ustawy z 14.12.2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.).

Rodzice dzieci przyjętych do przedszkola, do którego dziecko uczęszcza składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 w formie elektronicznej.

Rodzice dzieci 6 letnich z odroczonym obowiązkiem szkolnym składają wniosek o kontynuacji wraz ze stosownymi dokumentami w placówce do której dotychczas uczęszczało dziecko lub przystępują do rekrutacji w oddziale 6 latków prowadzonym w szkole.

Termin składania deklaracji wyznacza się od 25 lutego 2020 r. od godziny 8:00 do 2 marca 2020 r. do godziny 12:00.

Uprzejmie informujemy, że rekrutacja rozpocznie się od 3 marca 2020 r. od godziny 13:00 i zakończy 23.03.2020 r. o godzinie 20:00.

W roku szkolnym 2020/2021 w procesie rekrutacji planujemy przyjąć:

dzieci 6 letnie – 2014 r.:

Szkoła Podstawowa Stare Babice
    Zespół Szkolno-Przedszkolny Borzęcin Duży