14 grudnia 2017

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA DARÓW

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski
o drugiego człowieka”

Ks. Mieczysław Maliński

Piękne słowa budzą w nas dobre odruchy. Szczególnie w okresie przedświątecznym obserwujemy wiele akcji mających na celu pomoc drugiemu człowiekowi.

Tradycją naszej szkoły stało się włączanie w różnego rodzaju działania wspierające dzieci i rodziny. W tym roku również nie pozostaliśmy obojętni. Tylko w grudniu społeczność szkolna (rodzice, uczniowie, nauczyciele) hojnie włączyli się w zbiórkę darów i przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci ze świetlicy w Jarosławiu. W naszej „małej ojczyźnie” również dołączyliśmy do świetnej akcji „Strażackie Pogotowie Świętego Mikołaja”. Dzięki otwartym sercom wiele uśmiechów i radości pojawi się na buziach innych. A przecież cytując słowa Alberta Schweitzera „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

Nie zapominajmy jednak o zwykłej, codziennej pomocy w najbliższym otoczeniu, drobnych gestach wyrażających naszą przyjaźń, przywiązanie i miłość.

Dziękujemy serdecznie przede wszystkim Rodzicom naszych uczniów za okazane wsparcie!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
S.P. w Starych Babicach