22 maja 2018

ŚREDNIOWIECZNE ŚWIĘTO SZKOŁY

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Wszyscy, którzy odwiedzicie nasza stronę!
Wielkimi krokami zbliżają się coroczne obchody Święta Naszej Szkoły.
26 maja tego roku babicka podstawówka zamieni się w „średniowieczne
miasto”, bo hasło przewodnie tego wydarzenia to „Polska w średniowieczu”.
Nasi uczniowie od dobrych kilku miesięcy przygotowują się do obchodów. Jedni robią wyjątkowe prezentacje multimedialne na temat życia w średniowiecznym zamku, inni malują piękne plakaty i tworzą makiety, jeszcze inni zabawią się w alchemików i podczas obchodów pokażą świat eksperymentów i doświadczeń z epoki, kolejni zaś odtańczą biesiadne tańce lub zaserwują ówczesne potrawy.
Zapowiada się prawdziwie średniowieczna uczta dla ciała i ducha. Będzie można poczuć atmosferę, klimat i nastrój epoki, o której uczymy się ze szkolnych podręczników i lektury „Krzyżacy”. Zapraszamy na wycieczkę w przeszłość, żeby na własne oczy zobaczyć to, co typowe dla tamtych czasów.
Chyba nikogo nie trzeba zachęcać, by nie przegapił tego wydarzenia!!!
Docierają do mnie słuchy, że Rada Rodziców przygotowuje na tą okazję kilka niespodzianek. Odbędą się warsztaty wikliniarskie, ceramiczne, będzie pokaz średniowiecznych strojów i broni. Już chciałabym tam być!
Nie zabraknie też „łasuchowego kącika”, kawiarenki ze wspaniałymi wypiekami oraz pełnej atrakcyjnych nagród loterii fantowej. Ktoś jeszcze zastanawia się, czy przyjść??? Zapraszam. Wehikuł czasu rusza 26 maja w sobotę o godzinie 10:00.
JW, 6b