28 listopada 2018

SZKOLENIE I WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY KLAS VII - VIII

W mroźny poniedziałkowy wieczór,  26 listopada, wolontariusze z klas VII i VIII wzięli udział w szkoleniu i warsztatach podsumowujących działania Szkolnego Koła Wolontariatu. Spotkanie było także związane ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.W części szkoleniowej uczniowie zapoznali się z możliwościami działalności wolontariackiej,  rozwiązaniami prawnymi dotyczącymi pracy w różnych instytucjach i organizacjach oraz obejrzeli film ukazujący różne aspekty uczestniczenia w ruchach wolontariatu. Obejrzeliśmy również reportaż podsumowujący naszą pracę przez ostatnie miesiące. W części warsztatowej uczestniczyli uczniowie klas ósmych, których zadaniem było przygotowanie filmu, zrobienie zdjęć, przygotowanie projektów logo i haseł związanych ze Szkolnym Kołem Wolontariatu. Powstały interesujące i zabawne prace promujące naszą działalność a część z nich zostanie wystawiona do obejrzenia 4 grudnia podczas szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Katarzyna Kujawka
Dorota Dunder