13 stycznia 2019

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Konkurs recytatorski  dla uczniów klas I-III „Wiersze patriotyczne” przeprowadzono w listopadzie 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach. Podzielony był on na dwa etapy: klasowy oraz szkolny.

W eliminacjach klasowych zostało wyłonionych po dwóch przedstawicieli z każdej klasy, którzy zakwalifikowali się do etapu szkolnego.

W etapie szkolnym wzięło udział 20 uczniów. Prezentacja wierszy przed komisją konkursową odbyła się 20 listopada 2018 r. Po wysłuchaniu wierszy organizatorki przyznały nagrody następującym uczniom:

-  I miejsce Hannie Dzieciuch z klasy I d,
- II miejsce Adamowi Brzezińskiemu z klasy II a,
- III miejsce Rafałowi Stachelkowi z klasy III a.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

- Franciszek Sewastynowicz kl. I a,
- Antonina Poniatowska kl. I b,
- Katarzyna Peplak kl. I c,
- Aleksandra Chojnacka kl. II b,
- Amelia Twardowska kl. II c,
- Jan Gonczaryk kl. II d,
- Alicja Wasiluk kl. III b.

W dniu 23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Borzęcinie Dużym został przeprowadzony etap gminny konkursu, do którego zakwalifikowali się laureaci etapów szkolnych.
Uczennica klasy I d Hanna Dzieciuch zajęła II miejsce.

Iwona Antoszkiewicz
Monika Dobucka