06 października 2019

UCZYNEK WIARY

Dnia 14 czerwca odbyło się spotkanie w naszej szkole z misjonarzami (MIVA) p. Mateuszem i p. Zofią. Nastapiło przekazanie kwoty pieniężnej uzbieranej przez wolantariuszy naszej szkoły dla katechistów, pracujących na terenach misyjnych i podsumowanie akcji uCzyNek WIARY.

Celem akcji jest wyposażenie tubylczych katechistów w rowery, aby ułatwić im sprawniejsze docieranie do ludzi z nauką wiary chrześcijańskiej.

Akcja jest odpowiedzią na prośby polskich misjonarzy i misjonarek. Brak transportu publicznego w wielu regionach Afryki sprawia, że katechiści muszą wędrować pieszo po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów.

Przeciętna cena 1 roweru to 120 € = 500 PLN.

Dzięki akcji w naszej szkole, którą koordynowały p. Sylwia Pruszak i p. Marina Sakowska, udało nam się uzbierać 2090 zł. P. Mateusz i p. Zosia bardzo ciekawie opowiedzieli o pracy katechetycznej na terenie Afryki (Togo) i Peru. Pokazali uczniom zabawki zrobione własnoręcznie z drewnianych patyczków, liści palmy, kapsli od butelek a także drewnianą hulajnogę.

Uczniowie naszej szkoły obejrzeli filmy, dzięki którym poznali warunki pracy misjonarzy i katechistów na terenach misyjnych.

Dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom, Dzieciom, Rodzicom, Nauczycielom za dar serca.

Katechetki:S. Pruszak
       M. Sakowska