18 października 2017

WARSZTATY EDUKACYJNE

Minęły wakacje. Po wprowadzonej reformie edukacji część dzieci spotkała się w nowych zespołach klasowych. Poznają też nowych wychowawców i nauczycieli.

Wychodząc naprzeciw potrzebom emocjonalnym naszych uczniów, rozpoczęliśmy w tym tygodniu cykl zaplanowanych warsztatów edukacyjnych w naszej szkole. Główna tematyka dotyczy integracji zespołów klasowych ze szczególnym zwróceniem uwagi na pracę zespołową oraz okazywanie sobie życzliwości i szacunku, kultury słowa i komunikacji interpersonalnej. Uczniowie klasy drugiej oraz klas 4–5 w czasie zajęć prowadzonych przez psychologa z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bliznem Jasińskiego p. Aleksandrę Działa oraz pedagoga tej poradni p. Bogumiłę Kościanek będą pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności na temat jak należy się odzywać do rówieśników, jak do dorosłych/nauczycieli, w jaki sposób rozmawiać, aby nikogo nie obrażać, czy postawa ciała, gesty, miny mają znaczenie w komunikacji, jak radzić sobie z własnym gniewem i złością, dlaczego należy przestrzegać norm i zasad oraz ponosić konsekwencje za swoje zachowanie. Zajęcia mają charakter warsztatowy, trwają 2 godziny lekcyjne i są prowadzone w obecności wychowawców klas, którzy dzięki temu mają możliwość jeszcze lepiej poznać swoich podopiecznych.

Wiosną planowane są również zajęcia dla klas siódmych dotyczące okazywania szacunku sobie i innym ze szczególnym zwróceniem uwagi na wpisy w internecie, publikacje zdjęć swoich oraz innych osób, zapobieganie cyberprzemocy. Tematyka ta zbiega się z priorytetem Mazowieckiego Kuratora Oświaty na ten rok szkolny. Spotkania te będą również prowadzone przez specjalistów z   w/w poradni rejonowej.

Chciałabym w tym miejscu serdecznie podziękować naszej poradni za wsparcie merytoryczne i okazaną wieloaspektową pomoc.

mgr Renata Pamięta