11 lutego 2018

YOU CAN SING!

ZAPRASZAMY!

Ruszają przygotowania do 3. edycji Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej.

W tym roku w konkursie wezmą udział uczniowie klas 3-7 wszystkich szkół w gminie Stare Babice.

Poniżej regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia udziału do pobrania.

3.  MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

YOU CAN SING

Szkoła Podstawowa Stare babice

13 KWIETNIA 2018

Jury Festiwalu (skład do potwierdzenia)

Beata Stasiak- założycielka i dyrygent chóru gospel Soul Connection

Ludmiła Miłowanowa – aktorka, pedagog, instruktor teatralny

Julia Trębacz Mazuruk- aktorka, flecistka, sopran

Mike Kaczorowski- śpiewający native speaker

1. Celem Festiwalu jest:

- promocja nauki języka angielskiego

- prezentacja kompetencji językowych i muzycznych uczniów

- poszerzanie zainteresowań oraz przybliżanie znaczenia piosenki, jako artystycznego środka wyrazu

- animacja lokalnej społeczności.

1. Organizatorem Festiwalu jest Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Starych Babicach. W Festiwalu mogą wziąć udział uczniowie klas 3-7 szkół podstawowych w gminie Stare Babice indywidualnie lub duetach, przy czym solista nie może wykonywać drugiego utworu w duecie.
  2. Uczestnik wykonuje z pamięci jedną piosenkę w języku angielskim z własnym akompaniamentem lub podkładem muzycznym typu półplayback (bez nagrania wokalisty).
  3. Istnieje możliwość wykonania piosenki z listy podanej przez Organizatora lub samodzielnego wybrania utworu. Lista proponowanych piosenek dziecięcych:

Itsy Bitsy Spider

Three little monkeys swinging

London bridge

Mary Had a Little Lamb

Rain Rain Go Away

Twinkle, Twinkle Little Star

Baa Baa Black Sheep

The Wheels on the Bus

If You're Happy and You Know It

Head Shoulders Knees and Toes

Ants Go Marching

Old MacDonald Had a Farm

Head Shoulders Knees and Toes

If You're Happy and You Know It

1. Uczestnicy będą kwalifikowani do udziału w swoich szkołach na podstawie oceny muzycznej oraz znajomości znaczenia wybranej piosenki, przy czym wybrany utwór nie może zawierać treści niestosownych.

Uczniowie Szkoły w Starych Babicach zgłaszają udział do nauczycieli jęz. angielskiego do 16 lutego. Wszyscy chętni będą zgłaszali się do swoich nauczycieli muzyki oraz języka angielskiego celem przesłuchania kwalifikacyjnego oraz przyznania punktów odpowiednio 0-10 za walory językowe i muzyczne. Przesłuchania potrwają do 2 marca, następnie zostanie stworzona rankingowa lista uczestników z najwyższą sumą punktów. 20 uczniów o najwyższej liczbie punktów zaśpiewa w szkolnym koncercie finałowym. Będzie to koncert z udziałem publiczności, tj. uczniów oraz pracowników szkoły oraz gości. Termin zgłoszeń oraz termin przesłuchań mogą być wydłużone decyzją Organizatora w uzasadnionych przypadkach (w tym nieobecności w szkole) na wniosek Uczestnika.

1. Szkoły zgłaszają wolę udziału w Festiwalu do 5 lutego 2018, a listy uczestników wraz z tytułem i wykonawcą oryginalnego utworu po dokonaniu wewnętrznych eliminacji do dnia 30 marca 2018 faksem do Szkoły w Starych Babicach na nazwisko Agnieszka Metzgier lub na wskazany niżej adres mailowy. Zgłoszenie musi zawierać nazwisko szkolnego koordynatora wraz z adresem mailowym i numerem telefonu.
  2. W koncercie finałowym weźmie udział 20 osób/duetów. Liczba finalistów danej szkoły zostanie ustalona proporcjonalnie do liczby uczniów w oddziałach klas 3-7 poszczególnych szkół na terenie gminy oraz zależna od liczby szkół biorących udział. Ostateczne liczby uczestników reprezentujących placówki zostaną podane po otrzymaniu potwierdzeń udziału ze strony szkół. Organizator zastrzega możliwość zmiany, w razie późniejszej rezygnacji z udziału którejś ze szkół.
  3. Szkoły są zobowiązane dostarczyć Organizatorom 1 płytę CD z wszystkimi podkładami swoich uczestników najpóźniej do dnia 5 kwietnia. Nazwa pliku powinna być imieniem i nazwiskiem uczestnika. Późniejsze dostarczenie podkładów może być przyczyną dyskwalifikacji.

1. Przed koncertem finałowym Festiwalu odbędzie się próba z chętnymi uczestnikami mająca na celu pomoc w przygotowaniu do występu. Próba generalna 13 kwietnia rozpocznie się na 2 godziny przed koncertem.
  2. Każdy z jurorów przyznaje 0-10 punktów za każde kryterium.
  1. interpretacja piosenki,
  2. intonacja,
  3. dykcja,
  4. poprawność językowa,
  5. ogólny wyraz artystyczny.

1.  Laureaci Festiwalu otrzymują dyplomy i gadżety. Nagrody na Festiwalu są w całości finansowane przez fundatorów nagród.
  2. Regulaminowymi nagrodami Festiwalu będą:
  • Grand Prix
  • Nagroda za 2. Miejsce
  • Nagroda za 3. Miejsce
  • 3 Wyróżnienia

Wszyscy uczestnicy, a w szczególności laureaci, mogą otrzymać propozycję występu na scenie plenerowej podczas imprez na terenie gminy.

Informacji dodatkowych na temat Festiwalu udziela Organizator:

Agnieszka Metzgier – koordynacja gminna agnieszka.metzgier@gmail.com

oraz Anna Kozłowska i Natalia Wonderzy- koordynacja szkolna Stare Babice.