27 lutego 2018

ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI TRENINGU UMIEJĘTNOŚCI SZKOLNYCH

Serdecznie zapraszamy dzieci z grup rocznego przygotowania przedszkolnego, u których stwierdzono:  Zespół Aspergera lub całościowe zaburzenia rozwoju na zajęcia z elementami Treningu Umiejętności Szkolnych, które odbywać się będą w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bliznem Jasińskiego, ul. Kopernika 10.

Celem zajęć będzie nabywanie przez dzieci umiejętności niezbędnych do rozpoczęcia nauki w nowym środowisku szkolnym, zwłaszcza:

• trening umiejętności komunikacyjnych – umiejętność proszenia o pomoc,

o podpowiedź, o powtórzenie,

• kształtowanie pożądanych nawyków,
  • ćwiczenia koncentracji uwagi,
  • praca w ławce, z podręcznikiem,
  • wykonywanie poleceń kierowanych do całej grupy,
  • rozumienie poleceń szkolnych,
  • samodzielne wykonywanie złożonych zadań,
  • umiejętność współpracy w grupie,
  • pracę nad przestrzeganiem zasad,
  • uczenie się rozpoznawania emocji i potrzeb oraz
  • kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów.

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki w godzinach 12.30 – 13.30 (począwszy od 05.03.2018 r.)

Zajęcia poprowadzą: Aleksandra Czapska (psycholog) i Gracjana Duszyńska (psycholog)

Cykl składa się z 8 spotkań dla dzieci i prowadzonych równocześnie przez (psycholog) Aleksandrę Działę.

Spotkań Grupy Wsparcia dla Rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia.

Ilość miejsc jest ograniczona. Kwalifikowanie na zajęcia odbywać się będzie podczas rozmów indywidualnych z rodzicami przez psychologów prowadzących zajęcia. Na spotkania proszę zapisywać się telefonicznie lub osobiście w sekretariacie Poradni.

Tel. 22 722-05-70

Zajęcia są bezpłatne.