26 października 2018

KOLEJNA AKCJA SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

Wolontariusze klas 5a, 7a oraz 8a dołączyli do akcji firmy KOKOworld, która łączy najdalsze krańce świata: krawców z Senegalu i z Polski, rękodzielników z Indonezji z kaletnikami z Krakowa tworząc wyjątkowe ubrania na zasadach fair trade, w którym naczelną zasadą jest, że człowiek jest ważniejszy od zysku. Zadaniem uczniów było rozpropagowanie akcji, zebranie dżinsowych ubrań i przygotowanie ich do wysyłki. Zgromadzone spodnie i kurtki zostały wysłane do Krakowa, gdzie powstaną z nich zupełnie nowe produkty. Będą one wystawione na aukcji charytatywnej, a dochód zostanie przeznaczony na wsparcie edukacji nastolatek w Republice Zielonego Przylądka.

Cieszymy się, że zamiast odkładać lub wyrzucać niemodne czy przetarte jeansy wspólnie przyczyniliśmy się do realnej zmiany, nie tylko w świecie mody, ale przede wszystkim w życiu kilkunastu dziewczyn z Wysp Zielonego Przylądka, które mają marzenia, tak jak my wszyscy. Bez naszej pomocy nie będą w stanie ich spełnić.

Więcej informacji o wydarzeniu:

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}