08 kwietnia 2013

Zasady korzystania z wypożyczalni

1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, oraz inni pracownicy szkoły.
  2. Godziny otwarcia biblioteki ustalane są w każdym roku szkolnym.
  3. W wypożyczalni zachowujemy się cicho.
  4. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres 2 tygodni.
  5. Czytelnik wypożycza książkę wyłącznie dla siebie.
  6. Książek nie należy przetrzymywać, gdyż czekają na nie inni. W wyjątkowych sytuacjach można uzyskać przesunięcie terminu zwrotu.
  7. Uczniowie przygotowujący się do konkursów mają prawo do wypożyczenia jednorazowo większej liczby książek.
  8. Uczeń może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu książki, jeśli jest ona wypożyczona przez inną osobę.
  9. Książki należy szanować, a zauważone uszkodzenia zgłaszamy bibliotekarzowi.
  10. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik jest zobowiązany odkupić taką samą lub o podobnej tematyce, po uzgodnieniu z bibliotekarzem.
  11. Na koniec roku szkolnego OBOWIĄZKOWO zwracamy książki w ogłoszonym terminie.
  12. Uczniowie, którzy nie rozliczyli się z wypożyczonych przed wakacjami książek, nie będą mogli korzystać z wypożyczalni w nowym roku szkolnym.
  13. Wybierając książkę pozostawiamy półki w idealnym porządku.
  14. Na kserokopiarce bibliotekarz powiela tylko zbiory biblioteczne.
  15. Wszystkich obowiązuje troska o kulturę, ład i piękno biblioteki.