08 grudnia 2015

100 lat księdza Jana Twardowskiego

SPOTKANIE Z... KSIĘDZEM JANEM

Uczniowie – członkowie koła teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach zaprezentowali swój kunszt aktorski podczas wieczoru poetyckiego, jaki 6 listopada br. przygotowało Stowarzyszenie Kuźnia Przyjaźni. Tym razem Ludmiła Miłowanowa i Izabella Kurowska-Brandenburska w ramach cyklu Spotkanie Ot! Warte! zorganizowały w Domu Parafialnym ARKA w Starych Babicach, spektakl Być Kochanym, poświęcony twórczości ks. Jana Twardowskiego. Anna Gielarowska (scenariusz, słowo) i Kornela Arwicz-Sienicka (muzyka, gitara) to artystki, które tego dnia zechciały przybliżyć, licznie przybyłym na spotkanie mieszkańcom Babic i okolic, poezję i postać księdza, bohatera tego wieczoru. O pierwszej z nich ksiądz Twardowski powiedział kiedyś: ...chciałbym, żeby tak właśnie moje wiersze mówiono... Ostatnim punktem spotkania był film o ks. Janie Twardowskim, o ludziach mu bliskich, o tych, dzięki którym ta niezwykła poezja jest wciąż żywa: …ta jedna chwila dziwnego olśnienia, kiedy ktoś nagle wydaje się piękny...

Dariusz Smoliński