02 lutego 2020

WOLONTARIUSZE SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU W 28 FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawsze jest wielkim wydarzeniem. Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny włączyło się w organizację przedsięwzięcia. Rozpoczęliśmy od wieczornego spotkania, na którym wolontariusze dowiedzieli się jakie będą ich obowiązki podczas pracy. Część osób pomagała już w sobotę przy ostatnich przygotowaniach do wielkiego finału. W niedzielę, 12 stycznia ponad trzydziestu chętnych przystąpiło do działań. Pięć osób spośród nich było wolontariuszami puszkowymi- kwestowali oni na terenie gminy oraz w Domu Kultury. Inni mieli zadania związane ze wspieraniem warsztatów gotowania, eksperymentów, szycia czy gier planszowych, inni organizowali stanowiska carrom, kiermaszu czy prowadzili zajęcia dla najmłodszych. Specjalna grupa, absolwentów naszej szkoły, a teraz już licealistów zajmowała się kwestiami technicznymi pomagając przy nagłośnieniu koncertów i występów. Wolontariusze także prezentowali licytowane przedmioty. Mimo, że zadania nasze wymagały wielkiego zaangażowania i wysiłku wszyscy byli zadowoleni i nikt nie skarżył się na zmęczenie. Cieszymy się, że współtworzyliśmy to wielkie gminne wydarzenie i mogliśmy poszerzyć swoje doświadczenia i kompetencje.

Katarzyna Kujawka fot. Iza Bek, Anna Królik