06 grudnia 2016

ERASMUS+ WIZYTA W POLSCE

Dzień pierwszy - Mikołajki

W tym roku Mikołajki rozpoczęły się nie tylko wizytą Świętego Mikołaja, ale i ekipy nauczycieli z pięciu różnych krajów Europy: Niemiec, Łotwy, Hiszpanii, Turcji i Grecji. Był to pierwszy dzień ich pobytu w naszej podstawówce.

Na początku zostali gorąco i świątecznie przywitani przez wszystkich nauczycieli i uczniów. Na sali gimnastycznej odbył się apel podczas którego dzieci z flagami w rękach i powitaniami w językach ojczystych gości na ustach przywitali się z delegacjami. Następnie uczniowie klas muzycznych zatańczyli i zaśpiewali dla naszych gości. Spotkanie na sali gimnastycznej zakończyło wielkie wejście Świętego Mikolaja, który wszystkie dzieci obdarował prezentami.

Kolejną atrakcją w tym dniu były prezentacje: nasi goście zaprezentowali siebie, swoje szkoły i kraje przed dziecięcą publicznością. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć znajomość angielskiego i posłuchać go z pięcioma różnymi akcentami. Po prezentacjach przyjezdni nauczyciele zwiedzali naszą szkołę.

Koniec pierwszego dnia wizyty delegacji w naszej szkole to spotkanie projektowe - goście oraz nasi nauczyciele omawiali zadania dotyczące projektu.

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}