01 kwietnia 2016

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY 2016

W sobotę 12.03 2016r. odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego. O tytuł Mistrza Ortografii walczyli uczniowie klas II-VI ze szkół podstawowych w Starych Babicach i Borzęcinie, oraz spora grupa dorosłych. Zawodnicy z poszczególnych kategoriach uczniowskich zostali wyłonieni w etapach szkolnych i to oni rywalizowali o wspaniałe nagrody książkowe oraz dyplomy. W tym roku dzieci były doskonale przygotowane, co zaowocowało przyznaniem kilku dyplomów mistrzowskich oraz kilkunastu wyróżnień. Za to dyktando dla dorosłych, przygotowane przez panie Iwonę Wiśniewską i Katarzynę Stolarz okazało się arcytrudne i nie wyłoniono żadnego mistrza, przyznano za to dwa wyróżnienia.

Wieczorna uroczystość wręczania nagród została uświetniona występami absolwentów naszej szkoły, którzy zaprezentowali inscenizacje wierszowanych bajek Hansa Christiana Andersena.

Kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego już za rok. Dziękujemy tegorocznym zawodnikom za wzięcie udziału w rywalizacji oraz zapraszamy wszystkich do spróbowania swoich sił w przyszłorocznej walce z bykami ortograficznymi.

Katarzyna Kujawka