15 września 2016

NASI UCZNIOWIE W PALMIRACH

14 września, po lekcjach, uczniowie klas trzecich i piątych pod opieką wychowawców wzięli udział w uroczystościach na cmentarzu w Palmirach. Uczestnictwo we mszy świętej pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza, a potem w apelu poległych było kolejną żywą lekcją historii. Uroczystości  upamiętniały  wybuch II wojny światowej oraz 76 rocznicę ponad 30 masowych egzekucji, które miały miejsce w Puszczy Kampinoskiej. Zginęło wówczas 2 tysiące obywateli RP, Polaków i Żydów.

Wielkie wrażenie na uczniach wywarł cmentarz z  rzędami białych krzyży, a także salwa honorowa trzykrotnie oddana przez żołnierzy Wojska Polskiego.

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}