07 grudnia 2015

ROSYJSCY NAUCZYCIELE W BABICKIEJ PODSTAWÓWCE

Niecodzienne odwiedziny przeżyli w listopadzie dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. W ramach międzynarodowego seminarium Współczesne aspekty organizacji metod nauczania, przybyła do Babic ponad  pięćdziesięcioosobowa grupa nauczycieli z Petersburga. Delegację powitaliśmy krótkim koncertem muzycznym przygotowanym pod czujnym okiem p. Ewy Dżygi. Gdy wybrzmiały nuty melodii z serialu "Polskie drogi", niektórzy z przybyłych gości ukradkiem wycierali łzy wzruszenia. Po słodkim poczęstunku przyszedł czas na zwiedzanie szkoły: biblioteki, sal lekcyjnych i gimnastycznych - tu największe zainteresowanie i podziw wzbudziła pracownia integracji sensorycznej. Następnie dyrektor szkoły Dorota Smolińska, odpowiadała na liczne pytania dotyczące polskiego systemu edukacji, współpracy szkół z rodzicami, metod i form pracy z uczniami oraz awansu zawodowego nauczycieli. Rosyjskim gościom podobała się zarówno szkoła, jako miejsce nauczania - uczenia się dzieci, jak również rozwiązania organizacyjne polskiego systemu edukacji dotyczące szczególnie nauczania języków obcych i kształcenia dzieci niepełnosprawnych. Trochę czasu zajęło podstemplowanie i podpisanie certyfikatów dla tak licznej delegacji. Na zakończenie dyrekcja obdarowała każdego z gości albumem o szkole. W zamian rosyjscy nauczyciele odwdzięczyli się słodkimi upominkami, książkami i kalendarzami o Petersburgu. Cały czas podkreślali, jak bardzo są wdzięczni za tak miłe przyjęcie. Z wielką sympatią wyrażali się o wszystkich napotkanych w czasie swojej podróży Polakach.

Dariusz Smoliński

fot. Edyta Grzybowska