24 czerwca 2021

SPOTKANIE Z MISJONARZAMI

W poniedziałek 14 czerwca 2021r. odbyło się spotkanie w naszej szkole z misjonarzami (MIVA) p. Mateuszem i s. Kornelią CSC (Zgromadzenie Siostr św. Katarzyny Aleksandryjskiej) misjonarką z Togo z uczniami kl 2D. Uczennice ze szkolnego wolontariatu Antonina Smolińska i Iga Radoń przekazały uzbierane pieniądze przez uczniów naszej szkoły dla katechistów, pracujących na terenach misyjnych przez akcje uCzyNek WIARY.

Celem akcji jest wyposażenie tubylczych katechistów w rowery, aby ułatwić im sprawniejsze docieranie do ludzi z nauką wiary chrześcijańskiej. Akcja jest odpowiedzią na prośby polskich misjonarzy i misjonarek.
Pieniądze zebrane w naszej szkole w roku 2020/2021 będą wydane na zakup wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych mieszkańców Afryki.
Dzięki akcji uCZYNek WIARY w naszej szkole, udało nam się uzbierać 2050 zł. P. Mateusz i s. Kornelia bardzo ciekawie opowiedzieli o pracy katechetycznej na terenie Afryki. S. Kornelia pracowała w szpitalu w Togo (9 lat), Beninie (1 rok) i Senegalu (6 lat). Misjonarze pokazali uczniom zabawki zrobione własnoręcznie przez dzieci z drewnianych patyczków, liści palmy, kapsli od butelek. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli film, dzięki któremu poznali warunki pracy misjonarzy i katechistów na terenach misyjnych. Dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom, Dzieciom, Rodzicom, Nauczycielom za dar serca.

Koordynatorka M. Sakowska