09 października 2016

UROCZYSTOŚCI NA CMENTARZU WOJENNYM W STARYCH BABICACH

W dniu 25 września 2016 roku uczniowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele uczestniczyli w gminnych uroczystościach poświęconych żołnierzom września 1939 roku - broniącym radiostacji w Babicach. Wielu z nich zginęło i spoczywa  na tutejszym cmentarzu wojennym.

Coroczne obchody upamiętniające ofiarność i bohaterstwo polskich żołnierzy   rozpoczęła  msza święta, po której mieszkańcy z orkiestrą, asystą wojska, sztandarami   udali  się na cmentarz. Tu odczytano apel poległych, oddano salwę honorową, złożono wiązanki kwiatów. Szczególnym gościem na uroczystości był wnuk mjr Jacka Decowskiego dowódcy obrony radiostacji.

Wprawdzie wydarzenia II wojny światowej są dla dzieci bardzo odległe, ale uczą, że wolność jest wielką wartością i trzeba  o nią zabiegać, bo nie jest dana raz na zawsze.

Dziękujemy Rodzicom za umożliwienie dzieciom uczestnictwa w tej uroczystości patriotycznej.

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}