06 października 2019

FESTIWAL NAUKI

We wtorek 24 września wraz z całą klasą wybraliśmy się na wycieczkę do Wojskowej Akademii Technicznej na lekcję w ramach Festiwalu Nauki. Lekcja była zatytułowana „Od pomysłu do gotowego projektu”. Wykładowcy z WAT-u wyjaśnili nam działanie drukarek 3D. Na początku poznaliśmy podstawy, takie jak przygotowanie modelu 3D do wydruku oraz skanowanie różnych przedmiotów i przetwarzanie ich na model 3D. Zeskanowano nawet twarz Mateusza i rękę Bartka!

Następnie przeszliśmy do sali z drukarkami 3D, w której wykładowcy pokazali nam materiał do druku oraz podstawowe, już wydrukowane modele i omówili proces samego drukowania. W tej sali, oprócz drukarek największą furorę zrobiły gigantyczne gumowe rękawice, które służyły do wyjmowania potrzebnych do drukowania materiałów.

W kolejnej sali zaznajomiliśmy się ze sposobem drukowania metalowych obiektów. Zobaczyliśmy tam służące do tego materiały, maszyny i przykładowe wydrukowane przedmioty jak np. protezę stawu biodrowego.

Na koniec lekcji mogliśmy sprawdzić zdobytą wiedzę w Quizie, a nagrodami były żabki wydrukowane, oczywiście, na drukarce 3D.

Igor Tomczuk, kl. 7e

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}