WYDARZENIA SPORTOWE

12 marca 2018

POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW W KAT. DZIECI

W dniu 12.03.2018r w Łomiankach odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej chłopców
w kategorii dzieci. Naszą szkołę reprezentowali:
Maciej Drwięga, Mikołaj Malinowski, Michał Walesiak, Mateusz Kuźnicki, Mateusz Urbański, Jakub Klimek, Mikołaj Kunicki, Borys Gołębiewski,Mateusz Zagrobelny, Jakub Okieńczyc.

Na zawody stawiło się 6 ekip i graliśmy w dwóch grupach.

Nasza szkoła została rozlosowana do grupy A razem z SP. Bieniewice i SP. Leszno.
W grupie B znalazły się zespoły SP. 2 Ożarów, SP. Kampinos i SP. 2 Łomianki.

Zmagania w grupie A rozpoczęliśmy stawiając czoła drużynie z Bieniewic ostatecznie wygrywając z nimi 2:1.

Kolejnym naszym grupowym rywalem byli zawodnicy SP. Leszno, których również pokonaliśmy 2:1 i bez większych kłopotów wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsca.

Zanim rozegraliśmy nasz pierwszy półfinałowy mecz musieliśmy poczekać na rozstrzygnięcie
w grupie B, gdzie wszystkie zespoły miały jedno zwycięstwo i jedną porażkę i liczyły się małe punkty.

Ostatecznie naszym półfinałowym rywalem okazała się drużyna SP.2 Ożarów Mazowiecki.
Nasi chłopcy fantastycznie spisali się w obydwóch setach i gładko pokonaliśmy zespół z Ożarowa 2:0.

W finale znaleźliśmy się razem z drużyną SP. Bieniewice, która w meczu półfinałowym pokonała gospodarzy turnieju SP.2 Łomianki.

Jak na finał przystało mecz był bardzo zacięty, ale nasi chłopcy nie dali za wygraną i doprowadzając
do tiebreak'u zakończyliśmy mecz wygraną 2:1.

MVP turnieju został MACIEJ DRWIĘGA, uczeń klasy Va.

Zwycięstwo w turnieju powiatowym zagwarantowało nam dalszy udział w zawodach międzypowiatowych, które odbędą się 16.03 w Grodzisku.

Gratulujemy  :)

Magdalena Cacko

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}