14 maja 2018

ZIELONA SZKOŁA KLAS 6A I 6C

Pierwszy dzień Zielonej Szkoły klas 6a i 6c

1. Wyruszyliśmy o godzinie 8.00 spod kościoła w Starych Babicach.
2. Po mniej więcej dwóch godzinach zatrzymaliśmy się, by chwilę odpocząć i zasilić budżet stacji benzynowej.
3. Następnie udaliśmy się do Torunia. Po zobaczeniu nowoczesnych i innowacyjnych toruńskich śmietników, rozpoczęliśmy zwiedzanie trochę starszej części miasta.
4. Każdy miał okazję sprawdzić czystość swojego sumienia stojąc przy ścianie Krzywej Wieży. Podobno została wybudowana przez mnicha-grzesznika, który chciał być toruńskim Casanovą.
5. Po ogólnym zapoznaniu się z miastem dotarliśmy do Rynku Staromiejskiego. Tam poznaliśmy zasady gry...
6. W drużynach rozwiązywaliśmy zadania polegające na logicznym myśleniu oraz orientacji w terenie. W jej czasie mieliśmy szansę poznać kilku życzliwych Torunian i zgłębić historię miasta.
7. Po pożegnaniu z przewodnikiem i dłuuuugiej trasie dotarliśmy do miejsca docelowego - Łeby, gdzie pożywiliśmy się zupą kalafiorową i spaghetti.
8. Po ulokowaniu bagaży w pokojach udaliśmy się zobaczyć zachód słońca. Niestety spóźniliśmy się. Powitaliśmy hucznie morze i wróciliśmy do pensjonatu.
9. Tak zakończył się nasz dzień. Musimy już kończyć - nadeszła cisza nocna.

Klasowe Koło Reportażu
Jan Waligóra, Kazimierz Łotowski, Feliks Dawgiałło

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}