21 lutego 2017

FERIE W SZKOLE

Od wielu już lat Szkoła Podstawowa w Starych Babicach organizuje dla chętnych uczniów akcję FERIE W SZKOLE. Zajęcia z roku na rok mają coraz więcej zwolenników – w tegorocznych wzięło udział 230 dzieci, dla których przygotowano całą masę atrakcji.

Wzorem lat ubiegłych nie zabrakło wyjść do kin, czy na kręgielnie i baseny. Starsze grupy mogły skorzystać z lodowiska i term w Mszczonowie, a młodsze z pobliskich sal zabaw Bajkolandia i Abrakadabra. Zaplanowano także wycieczki do Muzeum Techniki w Warszawie oraz do Galerii Instrumentów Folkowych w Grodzisku Mazowieckim. Uczniowie odwiedzili również Julinek, w którym zajęcia dla dzieci zorganizowało Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Na terenie babickiej podstawówki odbyło się wiele zabaw oraz zajęć plastycznych i sportowych, w tym dwugodzinny trening z koreańskimi mistrzami Taekwondo, zorganizowany przez „naszego olimpijczyka” – nauczyciela WF i trenera tej dyscypliny sportowej – Piotra Pazińskiego.

Novum tegorocznego tygodnia ferii spędzonego w szkole był SNOW-TUBING – sztuczny tor do zjeżdżania na specjalnych oponach, udostępniony przez szkołę od środy do piątku. Atrakcja cieszyła się wielkim powodzeniem nie tylko wśród uczestników szkolnych ferii, ale również wśród wychowanków sąsiadującego ze szkołą przedszkola. Piątkowa aura trochę pokrzyżowała plany korzystania z toru, ale mimo to, dwóm obsługującym „zjeżdżalnię” panom, w każdej wolnej od deszczu chwili, nie brakowało chętnych do pomocy. Ponieważ nowość przypadła dzieciom do gustu, dyrekcja szkoły już dziś myśli o przyszłorocznej rezerwacji i ponownym uruchomieniu „mini stoku na Polnej”.
                                                                                                   Dariusz Smoliński