Comenius

PROJEKT CHILDREN PROTECTING THE PLANET W RAMACH PROGRAMU COMENIUS

We wrześniu 2012 r., nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu, w ramach programu Comenius, zatytułowanego Children protecting the planet (pol. tłum. Dzieci chronią planetę), który potrwa do czerwca 2014 r. W ramach projektu społeczność szkolna będzie współpracowała ze szkołami Hyrsingin koulu, Prikkala w Finlandii; Akurskóli, Reykjanesbaer w Islandii; CEIP Valdemembra, Quintanar del Rey w Hiszpanii; Ecole Per Jakez Hélias, Belz we Francji; Berkersheimer Schule, Frankfurt am Main w Niemczech, wykonując zadania opracowane na spotkaniu przedstawicieli szkół we francuskiej szkole w październiku ubiegłego roku.
       

Celem projektu jest stworzenie naturalnych sytuacji, w których uczniowie będą mogli posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie, zmotywowanie ich do nauki tego języka, poszerzenie wiedzy na temat kultury krajów biorących udział w projekcie, ekologii, zagadnień związanych z ochroną środowiska. Pozwoli on również dzieciom na lepsze poznanie okolicznej flory i fauny, przyrody Polski oraz Europy. Na pewno uczestnicy, dzięki temu przedsięwzięciu, będą mieli okazję doskonalić umiejętności pracy w grupie, nauczyć się tolerancji wobec innej kultury czy tradycji. Nauczyciele przyjrzą się europejskim systemom edukacji, metodom pracy w poszczególnych krajach.
       

Pierwszy rok pracy nad projektem to zadania takie jak wykonanie:

  • zielnika drzew polskich w języku angielskim,
  • ozdób świątecznych z odpadów,
  • zdjęć otaczającej nas przyrody,
  • sprzątanie okolicznego lasu
  • pomiar zanieczyszczenia powietrza oraz wiele, wiele innych.

Nauczyciele zapoznają uczniów z tematami takimi jak przyroda i jej różnorodność – w okolicy, regionie, kraju, innych krajach, na świecie, zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie – sport, korzystanie z ekologicznych środków transportu, zmiany klimatyczne, jaki mają wpływ na nas i otaczający nas świat, drzewa i krzewy w okolicy Starych Babic, w Puszczy Kampinoskiej, w naszym regionie i w Polsce, surowce wtórne – segregacja odpadów, wykorzystanie odpadów, zanieczyszczenie powietrza, wody i ogólnie środowiska, ekosystem.
       

Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do włączenia się w realizację projektu!

                                                                     
Koordynator projektu: Justyna Suszko

24 kwietnia 2014
Suomi to po fińsku Finlandiaczytaj więcej... czytaj więcej...
Park Narodowy Pingvellir
17 marca 2014

W Islandii pociągiem nie pojedziesz czyli o tym, co najbardziej Iwona i Natalia zapamiętały z wycieczki do Islandii z projektu Comenius

czytaj więcej... czytaj więcej...
17 marca 2014
Spotkanie projektu Comenius w Polsceczytaj więcej... czytaj więcej...
11 kwietnia 2013

Na kolejne spotkanie z partnerskimi szkołami w ramach projektu Comenius pojechaliśmy do Hiszpanii. Tym razem w wyjeździe uczestniczyło również 12 naszych uczniów z klas V. 

czytaj więcej... czytaj więcej...