23 stycznia 2018

FERIE W SZKOLE

W pierwszym tygodniu ferii zimowych nasza szkoła tradycyjnie organizowała zimowisko. W tym roku atrakcji było wyjątkowo dużo, uczestnicy każdego dnia wyjeżdżali w różne ciekawe miejsca. Wśród nich znalazło się także kilka nowości.

Jedną z atrakcji przygotowanych dla młodszych dzieci było wyjście do sali zabaw Abrakadabra. Tam uczniowie świetnie bawili się na niewielkiej konstrukcji złożonej z torów przeszkód, basenów z kulkami i zjeżdżalni.

Jeszcze większe niespodzianki czekały na uczestników zimowiska w Lesznie.Wśród nich znalazły się: przejazd po lesie konnymi bryczkami, ujeżdżanie koni i kucyków, gra w Carrom, warsztaty garncarskie, a także nowość w tym roku – ścianka wspinaczkowa. Nie zabrakło również pozycji edukacyjnych – ratownik medyczny szkolił dzieci z udzielania pierwszej pomocy, natomiast policjanci opowiadali o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych. Tylko uczniowie ze starszych grup zobaczyli ośrodek w pięknej śnieżnej aurze, ale mimo to czas miło spędzili tam wszyscy – bez względu na wiek i warunki pogodowe.

Grupy VII, VIII, IX, X i XI odwiedziły także Galerię Figur Stalowych. Wystawa mieści się przy słynnym pruszkowskim złomowisku i prezentuje rzeźby wykonane w 100 % z elementów recyklingu złomu stalowego. Dzieci najbardziej zachwyciły misternie wykonane samochody i motocykle, równie chętnie robiły sobie zdjęcia przy postaciach z popularnych filmów. Wszystkiego można było dotknąć, wsiąść do samochodów i na motory, a do niektórych eksponatów ustawiały się nawet kolejki. Wystawę bardzo polecamy!

Wszyscy uczniowie jeden dzień spędzili w OSiR URSUS. Pod okiem ratowników pływali w basenach, zjeżdżali ze zjeżdżalni a także obserwowali mroźną zimę przez okno wygrzewając się w jacuzzi. Grupy starszych dzieci kontynuowały zajęcia sportowe w kręgielni. Okazało się, że rzuty ciężkimi kulami bywają bardzo wyczerpujące, a cała gra wymaga niezłej kondycji. Mimo wszystko wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni ze swoich osiągnięć.

Nowością podczas tegorocznych ferii były zajęcia w parku trampolin. Początkowo pod okiem trenera, następnie samodzielnie uczniowie mieli możliwość wykonywać łatwe i coraz trudniejsze ewolucje akrobatyczne. Skoki na trampolinach cieszyły się wielkim powodzeniem, jednak wszystkim najbardziej przypadły do gustu skoki do basenów z gąbkami. Niektórzy nauczyli się wykonywać efektowne salta, pokonywać trampolinowy tor przeszkód czy po prostu skakać najwyżej jak się da. Zajęcia tego typu bardzo się wszystkim podobały i nikt nie narzekał na zmęczenie.

Dzieci z młodszych grup I-VI w ramach odpoczynku od zimowego szaleństwa obejrzały ciekawy i pełen humoru spektakl w Teatrze Guliwer. Główny bohater- Koziołek Matołek w bardzo zabawny sposób opowiadał o swoich licznych podróżach zabierając widzów do Indii, Chin, Afganistanu a nawet na Księżyc.

Ponadto każda z grup miała zaplanowany wyjazd do kina, gdzie, w zależności od wieku uczestników, oglądaliśmy filmy: „Fernando”, „Paddington 2” oraz „Jumanji. Przygoda w dżungli”.

Krótko podsumowując ferie 2018 w babickiej szkole należy stwierdzić, że tegoroczne niespodzianki dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, czego dowodem są zdjęcia zamieszczone poniżej.

Katarzyna Kujawka, Marta Bańkowska