11 marca 2018

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W sobotę 10.03.2018r. odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego. O tytuł Mistrza Ortografii walczyli uczniowie klas II-VII ze szkół podstawowych w Starych Babicach, Borzęcinie Dużym, Zielonkach-Parceli i Koczargach oraz grupa dorosłych śmiałków.
    W tym roku dyktanda dla najmłodszych dzieci okazały się wyjątkowo trudne i w kategorii klas II nie wyłoniono zwycięzcy, natomiast w kategorii klas III Mistrzem został Marcel Marchliński ze szkoły w Starych Babicach. Wręczono także kilka wyróżnień pierwszego i drugiego stopnia uczniom reprezentującym wszystkie biorące w dyktandzie udział placówki.
    W kategoriach klas starszych przyznano pięć tytułów Mistrza Ortografii i tak, w kategorii klas IV dyplomy otrzymali: Franciszek Brzeszcz oraz Adrian Mydlak, w kategorii klas V- Igor Tomczuk, a w kategorii klas VI- Jakub Kocimski i Bartosz Pawłowski. Co szczególnie cieszy wszyscy laureaci są uczniami babickiej szkoły podstawowej, natomiast wśród uczniów wyróżnionych znaleźli się także uczniowie ze szkoły podstawowej w Borzęcinie Dużym. Wśród siódmoklasistów wyróżnili się uczniowie z trzech gminnych placówek: szkoły w Zielonkach- Parceli, Borzęcinie Dużym oraz Starych Babic, tym razem jednak nikt nie napisał dyktanda bezbłędnie i jury nie przyznało głównej nagrody.
   Krótka, lecz treściwa historia o czarującej trzeszczącą różdżką Euzebii przedstawiona w dyktandzie dla dorosłych okazała się umiarkowanie łatwa dla startujących w rywalizacji rodziców i jury wyłoniło dwoje Mistrzów Ortografii, którym w ubiegłych latach również udawało się zdobyć najwyższy laur. Pani Magdalena Dawgiałło oraz pan Krzysztof Szczepanek otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe albumy, następnie wszyscy laureaci i wyróżnieni pozowali do wspólnego zdjęcia
   Kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego już za rok. Dziękujemy tegorocznym zawodnikom za wzięcie udziału w rywalizacji oraz zapraszamy wszystkich do spróbowania swoich sił w przyszłorocznej walce z bykami ortograficznymi.

Katarzyna Kujawka