06 listopada 2018

ŚWIĘTY ZWYCIĘŻA

Happening to wydarzenie artystyczne i ograniczone czasowo. Happeningi organizuje się, na przykład by przybliżyć dany problem.
31 października miał w naszej szkole miejsce happening o nazwie „Holy Wins”, co z angielskiego oznacza „Święty zwycięża”. Był on poprzedzony konkursami o wiedzowymi i plastycznymi na temat świętych. Wnęka na drugim piętrze stała się galerią zwycięskich prac. Nagrody zostały ufundowane przez ks. Proboszcza, który osobiście odwiedził wystawę.
Niektórzy uczniowie przebrali się za anioły lub przyszli do szkoły w białych ubraniach. Zainteresowani zbierali się w czasie długich przerw. Muzyce z chrześcijańskim przekazem towarzyszyły wspólne tańce. Celem akcji było ukazanie świętości jako radosnej perspektywy zakończenia życia na Ziemi.
Wszystkie klasy otrzymały Boże Krówki. Po odwinięciu papierka, mogliśmy zobaczyć na nim cytat jakiegoś świętego. W czasie delektowania się cukierkiem, należało rozważyć w jaki sposób możemy zastosować te słowa w naszym życiu. Cała impreza została zorganizowana przez zespół międzyprzedmiotowy.
Happening przebiegł w radosnej atmosferze. Myślę, że dużą atrakcją spotkania była muzyka. Kto wiedział, że istnieje rap  nawet o Jezusie Chrystusie czy Maryi? Dodatkowo każdy mógł zrozumieć, że święty to nie osoba patrząca na nas srogo z obrazka, lecz zwykły człowiek. Bo każdy może dostąpić świętości.
Jan Waligóra