02 lutego 2020

WIZYTA W DOMU OPIEKI

Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa 7e wyruszyła do Domu Opieki Ostoya, który mieści się niedaleko szkoły. Nie była to pierwsza wizyta u seniorów. Z wielką przyjemnością uczniowie powrócili w to miejsce. Tym razem chcieli umilić czas mieszkańcom z okazji ich święta. Dziewczęta: Iga, Pola i Gosia przygotowały krótkie, ale bardzo miłe życzenia a także wszyscy zaśpiewali gromkie “100 lat”. Niebawem okazało się, że wolontariuszy czekało wspólne z seniorami modelowanie z gliny. Współpracując  stworzyliśmy  wiele ciekawych prac, między innymi  królika,  kwiaty czy miniaturowe  gospodarstwo rolne. Nie zabrakło oczywiście mnóstwa glinianych serc, których wykonywanie sprawiło wszystkim dużo radości. Poza lepieniem oczywiście odbywały się rozmowy. Bardzo wielu uczniów  było zaciekawionych historią jednego z mieszkańców i chętnie słuchali opowieści. A kiedy jedna z mieszkanek domu opieki zaczęła śpiewać  wszyscy do niej dołączyli. Wolontariusze spędzili ten czas w naprawdę miłej, przyjaznej i serdecznej atmosferze. Wychodząc, zostawili tam mnóstwo miłości.
Na pewno będziemy kontynuować wizyty w Ostoi. Szkolne Koło Wolontariatu wraz z kołem teatralnym planuje wystawienie dla rezydentów przedstawienia a także regularne odwiedziny i wspólne zajęcia.

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}