29 listopada 2021

WYCIECZKA DO TEATRU

Dnia 29 listopada z całą klasą pojechaliśmy na wycieczkę do teatru. Mieliśmy ubrać się odświętnie. Droga minęła bardzo szybko. Dotarliśmy do teatru Kamienica gdzie miał odbyć się spektakl ,,Ania z Zielonego Wzgórza’’ reżyserii Karola Stępkowskiego.
             Główną bohaterką przedstawienia była Ania Sherley- sierota, która za nim trafiła do rodzeństwa Cutbertów opiekowała się dziećmi. Przybywa ona do Mateusza i Maryli Cutbert. Najważniejszym przesłaniem przedstawienia były relacje Ani z opiekunami, ich wzajemne życzliwości, pomoc oraz zrozumienie. Ania była wychowywana przez Marylę na  posłuszną, odpowiedzialną i pracowitą dziewczynę. A w domu Maryli i Mateusza panował rygor. Dekoracja na scenie była umowna, tłem przedstawienia było Zielone Wzgórze, w tle znajdował się główny pokój, kuchnia, a pokój Ani był na poddaszu. Dekoracja miała nawiązać do skromnego życia jakie prowadzili. Dom wyglądający jak z XIX wieku, skromne stroje Maryli i Mateusza. Natomiast Pani Linde i Diana były bardzo Eleganckie.
            Bardzo podobał się nam ten spektakl. Aktorzy odegrali swoje role na bardzo wysokim poziomie, scenografia również była bardzo dobrze przemyślana. To połączenie wprawiło nas w niesamowity nastrój. Nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki do teatru.

{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}{ZDJECIE_OPIS}